Povl festival

Póvl
Vloni na zavírání Skaláku jsem se bavil s Honzou Obročníkem, mimo jiný i o Smítkově pokladu(lezecká soutěžní nesoutěž k poctě Joskovi, která 2015 připomněla jeho 70. výročí úmrtí) – jak bylo skvělý potkávat ve skalách motivovaný lezce(na hrubici to není tak běžný:), bouchače i začátečníky, poslouchat jejich storky, sledovat jak se něco ze skalácký minulosti zpřítomňuje a komunita, alespoň ta místní, tím ožívá.
 
Špek
Špek, foto: Jan

Bavilli jsme se o tom, jak tenhle koncept posunout dál, zapojit i jiný oblasti, jiný typy lezců a jejich příběhy. A tak vzniknul PÓVL: festival přátel lezení po vlastním. Potkat se s lidma napříč oblastma, poslechnout si, co je kde novýho, kdo měl letos v čem nejsilnější zážitek, narazit na aktuální problémy, pokecat, zakalit. Aby ti třeba Jony řekl něco o tom, jak letos za jeden den vylezl všechny spáry na Pegase (dost možná největší českej spárařskej výkon ever), aby ti Špek povyprávěl, co vlastně v tom Klokočí za poslední dvě dekády jeho každodenního působení vzniklo (průvodce na Klokočí není..), a taky aby lidi, který chtějí na písku začít, někdo uvedl do problematiky smyčkování atd., tak aby jich padalo co nejmíň.
Vyváženej program pro démony i zajíce, holky i kluky, oslovit lezecký kapely, aby byl řádnej večírek. Promítnout pár aktuálních filmů k tématu, dát dohromady výstavku fotek z písku nebo lezeckou kavárničku, bez výprodejových amoků a komerce. Takže tak, buďte srdečně zváni!:)
Detailnější popis přednášejících a obsah jednotlivých přednášek vám budeme představovat postupně na našem FB a webu, stejně tak i muzikanty, filmy, doprovodné programy atd.
Teď absyte věděli:

PÁTEK 30.9.2016
17:00 ONDRA BENEŠ – jeden z našich nejlepších lezců o oblastech severu, tzn. Labák, Ostrov, Tisá, Sněžník..
18:00 BOJSA – aneb Míra Dědek, borec ze Skaláku, poví ti proč je tradiční lezení fajn a proč je dobře, že nejsou všude nejty
19:00 ONDRA BENEŠ – uvede nový film Ománe, Ománe o prvovýstupu ve stěně Jabal Mishtu z minulého roku
20:00 WIDE BOYZ - Premiéra dokumentu o legendárních angličanech z Ádru
21:00 Mezi Náma
22:00 Erath
23:00 Šoumen
24:00 Secret Sakra

SOBOTA 1.10. 2016
09:00 TOMÁŠ BRT – význam jógy pro lezce, přednáška a cvičení
10:00 BETON SKI TEAM – Legendární duo skialpinistů a premiéra filmu ze zimního přechodu hřebene Sušek + přednáška
11:00 LUBOŠ SEDLÁČEK – nadšený místňák z Dubských skal o pozapomenuté oblasti Kokořínska
12:00 BOJSA – o oblastech Českého ráje
13:00 CHKO Český ráj – zástupce chráněnky, pohled z druhé strany
14:00 ALEŠÁK – současně místňák v Sasku, o lezení v Sasku
15:00 BÁRA VOČKOVÁ – tichý děvče, od kterýho by se mohl leckterej hromtluk co učit. Loni např měla vůbec první přelez Smítkovy cesty na Knihu.
16:00 JONY – Práskač/sólopráskač z Ádru - o Ádru a Teplicích
17:00 PAVLÍNA - Jedna z mála žen, která tahá v Ádru
18:00 PLAGÁT – Špekův učeň, mimo jiné autor nejtěžší tradiční cetsy v Polsku
19:00 MISTR ŠPEK
20:00 Muzik
Povl
Doprovodný program pátek a sobota –
Horolezecké filmy – samostatné stanoviště, 3h smyčka, Spárový kurz v Kacanovy Krík – když počasí dovolí, Kurzy smyčkování, Kurzy lezení po vlastním - ochutnávka, Kurz práce s UFO, Kurz a závody na umělých spárách, Kurz první pomoci ve skalách, Kurz používání kovových vklíněnců a jiného kovového neřádu, Jóga a horolezci, Výstava fotek, Lezecká kavárna, stánek s lezeckými hrnky od Báry Vočkové, soutěž o největšího žabáka.
Pro děti – místní prolézačky, bojovka v lese
Neděle – Lezení - vytvořit dle zájmu přiměřené skupiny a dle počasí vyrazit do skal. Sucho = písek Mokro = Sušky, Panťák, Jizerky.


Spaní v kulturáku nebo v kempu Kacanovy
Vstupné dva dny 250,- jeden den 150,- jen večírek za 50,-
Organizátoři – Honza Obročník & Honza ŠimánekPlakát

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Margalef? – Siurana? – Margalef! aneb: „Lezení hrou“.

Matěj "Měřák" Měřička

Sicílie – Hit jara 2017